PROJEKT VARNO IN SPODBUDNO UČNO OKOLJE

Trajanje projekta: šolsko leto 2023/24 – 2025/26
Koordinatorja: Nadja Štumberger, Denis Kokol
Uradna stran projekta

S projektom VSUO bomo skozi aktivnosti z učenci in v kolektivu, skrbeli za dobro klimo in počutje v šoli.

Skozi izvajanje projekta, bomo krepili socialne veščine otrok, izpopolnili čustveno in vedenjsko pismenost z namenom krepitve različnih oblik čustvenega in socialnega učenja tudi pri učencih, se seznanili z razlogi neželenega vedenja učencev in se urili v strategijah za preprečevan je slednjega, spoznali razliko med konflikti in nasiljem ter osvojili veščine povezovanja. Aktivnosti bomo izvajali tako z učenci kot tudi v kolektivu in tako skrbeli za čustveno opismenjevanje na vseh stopnjah.

Vsebine projekta bomo vključevali v pedagoške konference, pouk, RaP, podaljšano bivanje in tudi v jutranje varstvo.

Naš cilj je sistematično pristopiti h soustvarjanju varnega in spodbudnega učnega okolja.