MINDnARt

ERASMUS+

Empowering Teachers to manage students stress through Emotional Intelligence and Creative Art interventions

Trajanje projekta: 2023 – 2026
Koordinatorica projekta: Irena Tarkuš Trikič

Cilj projekta, v katerem sodeluje deset partnerjev iz Španije, Cipra, Italije, Bulgarije in Slovenije je opolnomočenje učiteljev, da bodo s pomočjo kreativne umetnosti pomagati učencem pri soočanju s stresom.

V projektu, ki ga koordinira GESEME 1996 iz Španije, smo partnerska šola.
Ostali udeleženci v projektu so UNIVERSIDAD DE ZARAGOZA, Associazione Atlas Onlus, Centre Dot, Fondatsiya »Tsennosti, dobrodeteli, integritet«, 90 SU »Gen, Hose de San Martin«, Društvo Jasa, DIREZIONE DIDATTICA SECONDO CIRCOLO PG in ASADIPRE ASOC ANDALUZA DE DIRECTORES Y DIRECTORAS DE CENTROS DE EDUCACION PU-BLI DE EDUC. INFANTILY PRIMARA Y RES ESCOLARES.

Naloge projekta bodo priprava in izvedba raziskave o stresu v šolah, nato priprava orodja za pomoč učencem ter usposabljanje učiteljev za izvajanje dejavnosti na šolah.

Glavni produkti projekta bodo:

• primerjalno analitično poročilo o počutju učencev z manj priložnostmi
  • nabor orodij za soočanje s stresom
  • usposabljanje s področja soočanja s stresom za učitelje
  • program e-učenja za soočanje s stresom
  • ilustrirana knjiga za učence
  • videoposnetki v oporo učenju na daljavo
  • dogodki pripovedovanja zgodb
  • podkast o zdravju