Nagovor ravnateljice ob novem šolskem letu

Drage učenke in učenci, spoštovani starši,

na začetku šolskega leta vas lepo pozdravljam na šoli in vam želim, da bo naše skupno delo bogato obrodilo in nas naučilo ne samo novih učnih vsebin, ampak predvsem veščin sodelovanja, strpnosti, empatije in osebne odličnosti.

Prvi šolski dan je za nami in od jutri se začenja nova šolska pot. Naj bo zastavljena pogumno, odločno in z visokimi cilji. Vendar naj ne bo edini cilj odlična ocena, ampak naj bodo to trud, delovne navade, vztrajnost, prijateljstvo in pomoč drugim.

Verjamem, da ste polni energije, odločenosti in pričakovanj.

Energija naj vam pomaga k pozitivnemu, optimističnemu in svetlemu pogledu na svet.

Odločenost naj vam pomaga, da boste dosegli vse tisto, kar ste si sami zadali.

Pričakovanja pa naj bodo tista, ki učenje spreminjajo v raziskovanje novega, preseganje znanega in možnost k vedno novim spoznanjem. Teh nikoli ne zmanjka.

Vsem skupaj želim šolsko leto v znamenju strpnosti, spoštovanja, odličnih dosežkov in nepozabnih spominov.

Uspešno in srčno šolsko leto 2024/2025!

Alenka Fingušt, prof., ravnateljica

Morda vam bo všeč tudi...